[Junior/Medior] DevOps (m/ž)

Pracoviště
Infrastruktura Ústav výpočetní techniky
Termín přihlášek
24. 7. 2024
Nástup
Září 2024
Typ úvazku
plný
Obor činnosti
IS/IT: Vývoj aplikací a systémů
Elektronická přihláška

Ředitel ICS vyhlašuje výběrové řízení na pozici [Junior/Medior] DevOps (m/ž).

Na ICS MUNI (Institut of Computer Science) zajišťujeme primárně provoz a rozvoj IT infrastruktury Masarykovy univerzity. Naše služby nabízíme více než 6500 zaměstnancům a více než 31 000 studentům. Poskytovanou kvalitou se řadíme mezi špičku IT servisních center na univerzitách v Evropě.

Hledáme nově DevOps kolegu / kolegyni, který / která bude klíčovým článkem mezi našimi technickými experty a uživateli. Tento člověk bude mít na starosti správu, konfiguraci a provoz našich IT systémů.

Náplň práce:

  • Správa serverů: Zapojení, správa a konfigurace fyzických a virtuálních serverů.

  • Nasazování aplikací: Nasazování a správa aplikací ve fyzickém (server) i virtuálním prostředí (VmWare, Kubernetes, OpenStack).

  • Síťová infrastruktura: Rozvoj síťové monitorovací infrastruktury (Flowmon, ipfixprobe).

Co požadujeme:

  • Technické znalosti: Pokročilá znalost práce s Linux OS (hlavně Ubuntu server), pokročilá orientace v problematice sítí.

  • Kubernetes a kontejnery: Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes (RKE2, k3s, Rancher). Zkušenosti s Apache / Nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, ELK stack výhodou).

  • Verzovací nástroje: Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji - Git, CI/CD pipeline (Gitlab CI).

  • Orchestrace: Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, ArgoCD výhodou).

  • Datové sklady: Zkušenosti s vývojem a provozem velkých datových skladů nebo data lakes, bez ohledu na platformu.

  • Skriptování: Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl).

  • Kybernetická bezpečnost: Výhodou je také nadšení pro kybernetickou bezpečnost.

  • Jazykové dovednosti: AJ na komunikativní úrovni.

Co nabízíme:

  • Práci v přátelském kolektivu na projektech, které mají potenciál měnit nejen univerzitní prostředí.

  • 6 týdnů dovolené.

  • Flexibilní pracovní dobu a možnost občasné práce z domu.

  • Praci na plný úvazek se mzdou dle zkušeností.

  • Další benefity dle standard MUNI:

    • Stravenkový paušál (55 Kč/den), MultiSport karta, příspěvek na penzijní připojištění, hrazená očkování, psychologické poradenství, jazykové a profesní vzdělávání, pohybové kurzy a univerzitní školka.

  • Forma spolupráce: HPP

  • Datum nástupu: 1. 9. 2024

Zaujala Vás možnost pracovat na univerzitě, kde pomáháme měnit svět k lepšímu? Tak nám pošlete svůj životopis pomocí e-přihlášky a staňte se součástí ICS MUNI!

Informace o průběhu výběrového řízení:

Prosazujeme rovný přístup. Šanci získat zaměstnání má každý/každá uchazeč/uchazečka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. I díky těmto principům je ICS MUNI držitelem ocenění HR Excellence in Research Award, které uděluje Evropská komise.

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku

Načítám...

Poradíme vám s životopisem a přípravou na pohovor

Tipy pro výběrové řízení

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info