IT Specialista/specialistka pro integrace digitálních identit

Pracoviště
Vývoj informačních systémů Ústav výpočetní techniky
Termín přihlášek
11. 7. 2024
Nástup
dle dohody
Typ úvazku
plný  |  částečný
Obor činnosti
IS/IT: Konzultace, analýzy
Elektronická přihláška

Ředitel ICS vyhlašuje výběrové řízení na pozici IT Specialista/specialistka pro integrace digitálních identit.

Na ICS MUNI (Institut of Computer Science) zajišťujeme primárně provoz a rozvoj IT infrastruktury Masarykovy univerzity. Naše služby nabízíme více než 40.000 uživatelů z řad studentstva a zaměstnanectva. Poskytovanou kvalitou se řadíme mezi špičku IT servisních center na univerzitách v Evropě.

Kdo jsme

Jsme dynamický tým odborníků zaměřených na správu identit a řízení přístupu (AAI) pro celou Masarykovu univerzitu. Hledáme nového člena, který bude správcům služeb a aplikací pomáhat integrovat jejich systémy s univerzitním IdM systémem. Jsme jedineční ve smyslu množství a rozsahu technologií, které používáme, což představuje ideální příležitost pro někoho, kdo se chce v tomto oboru vzdělávat a růst.

Proč by vás tato pozice měla zaujmout?

  • Jedinečná příležitost pracovat v prestižním univerzitním prostředí s možností rozvoje a růstu.

  • Možnost pracovat s širokou škálou špičkových technologií a softwaru, což nabízí neustálé výzvy.

  • Možnost získat cenné zkušenosti v oblasti integrace systémů a správy digitálních identit.

  • Práce v novém týmu, kde budete mít možnost formovat procesy a přinášet své nápady.

Náplň práce

  • Integrace systémů: Komunikace s technickými správci IT prvků, poskytování součinnosti při integraci služeb do centrální autentizace (SAML, OIDC) a řízení přístupu (SCIM, LDAP, AD, JSON, API ad.).

  • Požadavky a vývoj: Formulace požadavků na změny či vývoj nových funkcí potřebných pro integrace.

  • Komunikace a prezentace: Sdílení a prezentování novinek IT komunitě.

  • Dokumentace: Podílení se na tvorbě technické a uživatelské dokumentace.

Co požadujeme

  • Technické znalosti: 2+ let praxe v oblasti vývoje softwaru nebo provozu IT systémů (například vývojář, sysadmin) nebo vysokoškolské vzdělání technického směru (preferovaně IT).

  • Programování/Skriptování: Znalost programování/skriptování (např. Java, Python, bash, Perl).

  • Soft skills: Výborné komunikační dovednosti, schopnost efektivně jednat s lidmi.

  • Osobní vlastnosti: Samostatnost, zodpovědnost, ochota učit se novým věcem.

  • Odborný zájem: Zájem o oblast digitálních identit, autentizace a řízení přístupu.

  • Jazykové dovednosti: Čeština na úrovni C1 CEFR, angličtina na úrovni B1 CEFR (čtení a psaní dokumentace, občasná písemná komunikace s koncovými uživateli).

Výhodou

  • Zkušenost se správou serverů (Linux, Windows).

  • Znalost principu centralizované autentizace a autentizačních protokolů SAML, OIDC, Kerberos (příp. WS-Fed, eIDAS).

  • Zkušenost s identity managementem a integrací systémů skrz rozhraní LDAP, SCIM apod.

  • Zkušenosti s ticketovacím systémem (např. RT, JIRA).

  • Uživatelská zkušenost s GitLab (příp. GitHub).

Co nabízíme

  • Práci v přátelském kolektivu na projektech, které mají potenciál měnit nejen univerzitní prostředí.

  • Úvazek na HPP, možnost zkráceného úvazku (0,8) po dohodě.

  • 6 týdnů dovolené.

  • Flexibilní pracovní dobu a možnost občasné práce z domu.

  • Další benefity dle standardů MUNI:

    • Stravenkový paušál (55 Kč / den), MultiSport karta, příspěvek na penzijní připojištění 2 %, hrazená očkování, psychologické poradenství, jazykové a profesní vzdělávání, pohybové kurzy a univerzitní školka.

Zaujala Vás možnost pracovat na univerzitě, kde pomáháme měnit svět k lepšímu? Tak nám pošlete svůj životopis pomocí e-přihlášky a staňte se součástí ICS MUNI!

Informace o průběhu výběrového řízení:

Prosazujeme rovný přístup. Šanci získat zaměstnání má každý/každá uchazeč/uchazečka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. I díky těmto principům je ICS MUNI držitelem ocenění HR Excellence in Research Award, které uděluje Evropská komise.

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku

Načítám...

Poradíme vám s životopisem a přípravou na pohovor

Tipy pro výběrové řízení

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info