TECHNIK SVĚTELNÁ MIKROSKOPIE

Pracoviště
Buněčné zobrazování Středoevropský technologický institut
Termín přihlášek
31. 7. 2024
Nástup
Ihned
Typ úvazku
částečný
Obor činnosti
Věda a výzkum
Elektronická přihláška

Středoevropský technologický institut Masarykovy univerzity (CEITEC MU)

Brno, Česká republika | www.ceitec.cz

Jsme vlajkovou lodí základního výzkumu v České republice a jsme součástí Masarykovy univerzity. Naše moderní laboratoře poskytují přístup k nejnovějším technologiím a podporují více než 500 vědců a vědkyň z více než 35 zemí, kteří společně posouvají hranice poznání v oblastech strukturní biologie, molekulární medicíny, genomiky a proteomiky rostlin a neurověd.

CEITEC MU je hrdým držitelem ocenění HR Excellence in Research Award, které uděluje Evropská komise a zároveň je první výzkumnou institucí v České republice, která získala jedno z předních míst v soutěži Firma roku: Rovné příležitosti 2020.

Zde se můžete podívat, jak probíhá adaptace na CEITEC MU.

O pozici:

Servisní laboratoř Cellular Imaging (CELLIM) poskytuje komplexní služby v oblasti světelné mikroskopie - od přípravy vzorků, snímání až po analýzu získaných dat. Naše přístrojové vybavení zahrnuje širokou škálu zobrazovacích modalit - widefield, konfokální, lightsheet a také super rozlišovací mikroskopii. Ke všem metodám a přístrojům poskytujeme individuální školení a uživatelskou podporu. Součástí naší práce je organizace workshopů, kurzů a předváděcích akcí na témata světelné mikroskopie. Více o pracovišti naleznete na webových stránkách - https://cellim.ceitec.cz/cs.

V současné době hledáme technika, který by byl zodpovědný za údržbu našeho mikroskopického vybavení, prováděl kalibrace přístrojů, podílel se na každodenním provozu pracoviště, školil nové uživatele a pomáhal s hledáním a odstraňováním problémů uživatelů mikroskopického pracoviště.

Co bude Vaše náplň práce?

  • školení nových uživatelů na přístroje pracoviště, zejména widefield a konfokální mikroskopy
  • pravidelná údržba mikroskopů a jejich kalibrace
  • pomoc s designem experimentů, hledání a odstraňování problémů mikroskopického workflow pro uživatele pracoviště
  • příprava vzorků, pomoc s každodenním chodem pracoviště

Máte (potřebné kompetence):

  • Bc. nebo Mgr. vzdělání v některém z oboru (živé vědy, optika, fyzika)
  • alespoň základní znalosti v oblasti světelné mikroskopie - předchozí zkušenosti jsou výhodou
  • nutná dobrá znalost anglického a českého jazyka slovem i písmem
  • spolehlivost, pečlivost, týmový duch a ochota učit se nové metody
  • počítačová gramotnost, MS-Word, Excel
  • vysoká motivace a flexibilita

Nabízíme:

  • 6 týdnů dovolené
  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Školkovné
  • Příspěvek na stravování
  • Multisport kartu a zvýhodněné lekce cvičení v kampusu
  • Zvýhodněné mobilní tarify
  • Možnost využití univerzitního psychologa
  • Zajímavá a smysluplná práce ve špičkovém vědeckém týmu
  • Pevné zázemí a skvělé technické vybavení CEITEC MU
  • Podpora vzdělávání a osobního rozvoje

Co dalšího potřebujete vědět:

Uzávěrka přihlášek: 31.7.2024

Předpokládaný nástup: ihned

Úvazek: částečný

Smlouva: počáteční smlouva na 1 rok s možností prodloužení

Přihlášky zahrnující životopis a krátký motivační dopis obsahující popis přechozích zkušeností a výzkumných/technických dovedností, zašlete vyplněním e-přihlášky jejiž odkaz naleznete pod inzerátem.

V případě problémů s vyplněním e-přihlášky, prosím kontaktujte darja.horakova@ceitec.muni.cz

Členové výběrové komise jsou: vedoucí vědeckého pracoviště, případně zástupce dané výzkumné skupiny/sdílené laboratoře, zástupce personálního oddělení.

V odůvodněných případech může vyhlašovatel výběrové řízení prodloužit, přerušit nebo zrušit.

Stále váháte, zda se přihlásit?

Vážíme si našich zaměstnanců a podporujeme je od jejich prvního dne na CEITEC MU. Jsme inkluzivní zaměstnavatel podporující rovné příležitosti. Nabízíme mezinárodní pracovní prostředí s prostorem pro spolupráci, kolegialitu a skloubení pracovního a osobního života. Vybraný kandidát se stane součástí vědecké komunity CEITEC, s přístupem k nejmodernějšímu vybavení a s profesionální administrativní podporou. Stanete se součástí mezinárodního týmu odborníků ve svých oborech, kteří společně přispívají ke zlepšování lidského života a zdraví. Podívejte se, co o práci na CEITEC MU říkají Vaši potenciální kolegové.

Brno je moderní multikulturní město vědy a inovací. Pyšní se druhou nejnižší mírou nezaměstnanosti v celé Evropské unii a je proslulé svou vysokou kvalitou života, ideálními podmínkami pro rodiny, expaty a studenty a krásnou přírodou ve svém okolí. Není divu, že Brno je cílem mnoha odborníků pohybujících se v oblasti vědy a techniky z České republiky i ze světa.

Více informací o náboru naleznete v CEITEC MU Recruitment Policy.

Více informací o kariérním systému naleznete v CEITEC MU Kariérní systém.

Více informací o tom, jak u nás funguje onboarding, naleznete v krátkém videu.

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku

Načítám...

Poradíme vám s životopisem a přípravou na pohovor

Tipy pro výběrové řízení

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info