Při studiu budete v pohybu

Sport jen na „sportovce“? Ale kdeže! Hýbat se můžete na všech fakultách MUNI. I ty nejpracovitější mozky totiž potřebují někdy upustit páru a odreagovat se – a nejlépe pohybem.

Zumba, karate nebo basket?

Na MUNI si vybere sport i zarytý nesportovec – a s radostí. Nabídka je totiž skutečně pestrá a krom „tradičních“ sportů, jako je volejbal nebo fotbal, do ní patří i golf nebo rollpilates. Vše za zlomek toho, co byste zaplatili komerčním sportovištím.

Vyberte, co vás baví

  1. Miluji tanec
    V předmětu s názvem Tanec se naučíte základy streetových stylů, fitjazz nebo orientální tanec. Pláčete dojetím při sledování Labutího jezera? Zapište si balet. A pro studenty sršící energií je tu zumba.

  2. Mám bojovného ducha
    MUNI nabízí řadu bojových umění. Naučte se základy capoeiry, karate, nebo třeba kick box.

  3. Toužím po svalech
    Naberte je v jedné ze školních posiloven. Nebo si zapište předmět Bodystyling.

  4. Chci mít kondičku
    Běhejte, hrajte squash, přihlaste se na fit hodiny. Nebo si vyrazte na horská kola. A co třeba kardio trénink?

  5. Táhne mě to k vodě
    S MUNI si zaplavou plavci, slabí plavci a naučíme plavat i neplavce. Možná vás mile překvapí taky předmět Vodní sporty.

  6. Rád/a (si) hraji s míčem
    Je tu pro vás třeba futsal, florbal, volejbal nebo basketbal.

  7. Potřebuji se protáhnout
    Při náročném studiu často zatuhne páteř. Rozhýbejte ji na hodinách jógy, pilates, rollpilates nebo při balančním cvičení.

  8. Chci zkusit něco netradičního
    Pro vás tu máme třeba otužování. Pokud toužíte být třídním bavičem, je žonglování jasná volba. Nebo byste se chtěli procvičit v sebeobraně?

  9. Pohybu nefandím…
    To nevadí. Naučte se třeba masírovat záda. Mohla by vás bavit také Zdravotní tělesná výchova – preventivní cvičení zaměřené na správné držení těla.

Prohlédněte si nabídku sportů

Sportují i handicapovaní

Středisko Teiresiás nabízí sportovní vyžití pro studenty s různými handicapy. Studenti se sluchovým postižením hrají florbal, jezdí na horských kolech nebo „horolezí“. Studenti se zrakovým postižením jezdí na tandemových kolech či rozproudí krev při futsalu a tanci. Pohybově handicapovaní nacvičují základní plavecké dovednosti. A nepřijdou ani o sezónní výcvikové kurzy.

Chcete na sportovní výlet? Zapište si výcvikový kurz

V létě vyjeďte na kole nebo in-line bruslích, běžte na túru nebo sjeďte řeku. V zimě vyrazte na hory – lyžovat, běžkovat nebo jezdit na snowboardu. Nebo se chcete naučit rehabilitovat bolavá záda? Vyjeďte do Jeseníků na relaxační pobyt.

Neváhejte...

Máme pro vás ještě jeden tip – vybírejte si sport s předstihem. A pak klikejte rychle. Jen v prvních 3 minutách se registruje přes 3 000 studentů!

  • Základy capoeiry

    Chcete si zlepšit fyzičku, protáhnout se, načerpat energii a ještě se seznámit se základy bojového umění? Zapište se na capoeiru! Kromě toho, že se seznámíte i s trochou akrobatických prvků, bude se vám cvičení hodit v běžném životě. Třeba v případě nutnosti sebeobrany.

  • SM-systém

    Bolavá záda jsou problém, který občas postihne většinu studentů – hrbení páteře u počítače nebo skript to často podporuje. Proto nabízíme řadu kurzů, kde se pořádně protáhnete. SM-systém (funkční Stabilizace a Mobilizace páteře) je originální cvičení s elastickým lanem, které vás naučí správnému držení těla. A zároveň uvolníte i posílíte svaly, které páteř podporují.

  • Žonglování

    I když je tato disciplína v zemích západní Evropy už léta součástí školní osnovy, v Česku zatím příliš rozšířená není. Podle nás je to báječný způsob relaxace, takže budeme mít radost, když si žonglování zapíšete a třeba si i zažonglujete o přestávkách mezi přednáškami.

Více o Centru univerzitního sportu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info