Kurz je určený absolventům bakalářského nebo magisterského studia pedagogického / medicínského zaměření, kteří chtějí podat přihlášku na navazující magisterský studijní program a obor speciální pedagogika na PdF MU. Svým zaměřením bakalářského nebo magisterského studia nesplňují podmínky pro podání přihlášky (vystudovaný obor speciální pedagogika v bakalářském studiu), ale z důvodů zaměstnání je na nich toto studium požadováno.
Účastník kurzu musí během kurzu absolvovat 2 specializace. Možné jsou pouze následující kombinace specializací:
psychopedie a somatopedie
psychopedie a oftalmopedie
psychopedie a etopedie

Kurz je určen pro absolventy bakalářského nebo magisterského studia pedagogického / medicínského zaměření. Jedná se o absolventy bakalářského nebo magisterského studia:
- učitelství pro mateřské školy
- vychovatelství
- sociální pedagogika
- sociální práce
- učitelství pro 1. stupeň ZŠ
- učitelství pro 2. stupeň ZŠ
- ergoterapie
- fyzioterapie
- ortoptika
- rehabilitace binokulárního vidění
Pokud nebylo požadované studium absolvované na MU, je nutné poslat VŠ diplom ve formě autorizované konverze na kucerovadana@ped.muni.cz.

Termíny kurzu

Období výuky
podzim 2024
1 semestr výuky

Přesné termíny budou upřesněny během srpna 2024.

18 000 Kč

Pedagogická fakulta MU - bude upřesněno během srpna 2024.

Termín přihlášení
do 31. 8. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

• Přihlášení na kurz probíhá formou provedení a uhrazení objednávky kurzu v OC MU. Objednávku kurzu provádí sám zájemce na svou osobu.
  • Do kolonky Poznámka je nutné uvést zvolenou kombinaci specializací (psychopedie a etopedie, psychopedie a somatopedie nebo psychopedie a oftalmopedie).
  • Pokud zájemce o kurz neabsolvovat požadované vzdělání na MU, je nutné zaslat VŠ diplom ve formě autorizované konverze na kucerovadana@ped.muni.cz. Bez toho nebude přihláška vyřízena.
  • Pokud bude kurz hradit zaměstnavatel (škola), je nutné uvést jako fakturační adresu adresu zaměstnavatele (školy) vč. IČ a DIČ.

Průběh studia

Podmínky pro ukončení

Účastníci kurzu získají tištěné osvědčení o absolvování kurzu. Podmínkou získání osvědčení je splnění 4 povinných a 2 povinně volitelných zapsaných předmětů.

Informace o kurzu

Zajišťuje Pedagogická fakulta
Garant
Hodinová dotace 62