Letní škola: Učíme (se) v kruhu

Letní škola Učíme (se) v kruhu představí praxi poradních kruhů (angl. Way of Council), kterou lze velmi smysluplně využít ve školním prostředí. Jedná se o způsob práce se skupinou založený na nehierarchických formách partnerské komunikace, který vede k aktivnímu naslouchání a upřímnému vyjadřování. Poradní kruh nabízí bezpečný rámec pro sociální a emocionální rozvoj žáků i sdílení vzdělávacích obsahů. Na letní škole se vedle praktického zakoušení různých forem kruhové práce a jejich využití ve vzděláváni budeme věnovat i reflexi praxe účastníků a sdílení zkušeností.

Termíny kurzu

Období výuky 12. – 14. 8. 2024
Počet účastníků
15 až 40

Při počtu účastníků nižším než 15 se kurz nebude konat

2 500 Kč

Pedagogická fakulta MU - bude upřesněno.

Termín přihlášení
do 28. 7. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

• Představení poradního kruhu, základní orientace ve struktuře, záměrech.
  • Možnost vyzkoušet si sofistikovanější formy poradního kruhu (akvárium, spirála, aj.) a zkoumat možnosti jejich využití.
  • Dozvědět se něco víc o tom, jak mohou kruhy podpořit klima ve třídě i ve škole.
  • Vzájemně sdílet použití poradního kruhu ve výuce.

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

Přihlášení na kurz probíhá formou provedení a uhrazení objednávky kurzu v OC MU. Objednávku kurzu provádí sám zájemce na svou osobu.

Pokud bude kurz hradit zaměstnavatel (škola), je nutné uvést jako fakturační adresu adresu zaměstnavatele (školy) vč. IČ a DIČ.

Zájemci, kteří nejsou absolventi MU, uvedou v objednávce do kolonky Poznámka místo narození, příp. i rodné příjmení (z důvodu vystavení osvědčení).

Průběh studia, lektoři

Podmínky pro ukončení

Absolvování kurzu v plném rozsahu a vyplnění evaluačního dotazníku. Absolvent kurzu obdrží papírové osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání.

Lektoři

Mgr. et Mgr. Martina Kurowski, Ph.D.

Mgr. Eva Dittingerová

Informace o kurzu

Zajišťuje Pedagogická fakulta
Garant