Motivace ve sportu

Motivace je ve sportu hnacím motorem k dosahování výkonů. Pokud se však ve sportu delší dobu nedaří, dochází k demotivaci a ta často vede k poklesu výkonnosti nebo i k ukončení sportovní kariéry. Motiv výkonu je u každého jiný a cesta k vrcholné sportovní kariéře se někdy tvoří prostřednictvím péče o psychiku sportovce. Součástí motivace je aspirace a její výše určuje schopnost zvládat aktuální startovní a soutěžní stavy. Práce s motivací je ve sportovní přípravě jednou ze základních podmínek úspěšného výkonu.

Náplní kurzu bude: teoretická přednáška, diagnostické metody, praxe

Sportovní trenéři, asistenti, sportovní manažeři, sportovci

Termíny kurzu

Fakulta sportovních studií, budova E34/místnost 225, Kamenice 5, Brno