K. Malinka představí základní kyberbezpečnostní výzvy plynoucí jak z generativní, tak negenerativní AI. Zároveň představí základní principy AI, využití AI jako prvku kybernetické obrany a v neposlední řadě se zaměří na AI jako možnou oběť kybernetických útoků. Specielně se bude věnovat rozvoji a důsledkům technologie deepfakes. Cílem je poskytnout účastníkům komplexní přehled o tom, jak technologie v oblasti deepfakes fungují, jaké přináší příležitosti pro kreativní a inovační využití, ale současně i jaké hrozby a etické výzvy představují pro společnost, průmysl a akademickou sféru. Ukáže různé typy deepfakes, prozkoumá metody jejich vytváření, možnosti využití, metody detekce a ochrany a jejich dopady na bezpečnost IT.
Připojte se k nám na poutavé sezení, které kombinuje teorii s interaktivními ukázkami, a které vám umožní lépe porozumět této kritické technologii a jejím bezpečnostním výzvám.
Host: Mgr. Kamil Malinka, Ph.D., absolvent FI MU z roku 2005. V současné době působí jako odborný asistent na Fakultě informačních technologií VUT v Brně a je vedoucím výzkumné skupiny Security@FIT, která se primárně věnuje počítačové bezpečnosti. Mezi jeho aktuální výzkumné zájmy patří bezpečnostní dopady AI a použitelná bezpečnost.