Využívejte e-zdroje a nástroje pro online výuku

Připomínáme užitečné nástroje pro učitele i studenty v době, kdy není možná kontaktní výuka.

10. 4. 2020 15:35

Pro učitele

Pro organizaci skupinových diskuzí či webinářů doporučujeme v aktuální situaci využít nástroje MS Teams, který umožňuje rychle komunikovat ve větších skupinách jak textově, tak za pomoci zvuku a obrazu pořádat online schůzky, ukládat dokumenty, zadávat úkoly a řadu dalších věcí. Spoustu tipů, jak řídit distanční výuku najdete na it.muni.cz/online-vyuka nebo is.muni.cz/samostudium.

Pro studenty

Nezapomeňte, že na své seminární práce a diplomky můžete využít výrazně rozšířeného volného přístupu do různých elektronických databází a knihoven. Přehledně vše najdete na webu it.muni.cz/knihovny-samostudium. Nejzásadnější je asi e-prezenčka, která obsahuje přes 13 tisíc titulů studijní literatury z knihoven MUNI. Od 1. 4. je zjednodušení připojování k ní. Nově už není třeba připojovat se přes VPN, ale je možný přímý přístup z katalog.muni.cz.

Pro efektivní vyhledávání (jedním dotazem z jednoho místa) ve všech elektronických zdrojích, knihovním katalogu MUNI, e-archivu diplomových prací a dalších zdrojích využijte službu discovery.muni.cz.

Přehled všech článků