Vedoucí týmu IAM (Identity and Access Management) (m/ž)

Pracoviště
Bezpečnost digitálních identit Ústav výpočetní techniky
Termín přihlášek
11. 8. 2024
Nástup
dle dohody
Typ úvazku
plný
Obor činnosti
Management
Elektronická přihláška

Ředitel ICS vyhlašuje výběrové řízení na pozici Vedoucí týmu IAM (Identity and Access Management).

Na ICS MUNI (Institut of Computer Science) zajišťujeme primárně provoz a rozvoj IT infrastruktury Masarykovy univerzity. Naše služby nabízíme více než 40.000 uživatelů z řad studentstva a zaměstnanectva. Poskytovanou kvalitou se řadíme mezi špičku IT servisních center na univerzitách v Evropě.

Kdo jsme:

Jsme tým odborníků zaměřených na správu identit a řízení přístupu (AAI) pro celou Masarykovu univerzitu. Hledáme zkušeného a technicky zdatného vedoucího, který povede malý expertní tým digitálních identit a pomůže nám pokračovat v inovacích a zlepšování našich služeb.

Proč by vás tato pozice měla zaujmout?

  • Unikátní příležitost vybudovat nový tým a nastavovat procesy dle vlastních představ ve stabilním univerzitním prostředí. Taková příležitost se málokdy nabízí.

  • Zajímavá kombinace technologií a softwaru, která nabízí neustálé výzvy a profesní růst.

  • Výzva a příležitost: Přicházíte do neoraného pole, kde budete mít možnost vybudovat a formovat tým, implementovat vlastní vize a strategie a skutečně ovlivnit bezpečnost a efektivitu správy identit na univerzitě.

Hledáme seniorního profesionála, který už má zkušenosti s vedením týmu a nezalekne se náročných úkolů. Někoho, kdo si zachová chladnou hlavu a bude dělat promyšlená rozhodnutí i v hektických situacích. Pokud máte chuť budovat nový tým a nastavovat procesy na zelené louce, je tohle příležitost právě pro vás.

Náplň práce

  • Vedení týmu: Vedení malého týmu expertů (programátor, analytik, správce serveru), poskytování mentorství a podpory.

  • Strategické plánování: Určování vize, koncepce a řešení nestandardních problémů, nastavování a optimalizace procesů pro správu identit a přístupů.

  • Projektové řízení: Zavádění a řízení projektů zaměřených na zlepšení bezpečnosti a efektivity systémů IAM.

  • Spolupráce: Spolupráce s týmy architektury a strategie ICS a se stávajícími produktovými řešeními, komunikace a koordinace s vedením univerzity a ostatními týmy k dosažení stanovených cílů.

  • Analýza a monitoring: Monitoring a analýza trendů v oblasti digitálních identit a jejich aplikace v praxi.

Co požadujeme

  • Technické znalosti: Minimálně 5 let zkušeností v oblasti vývoje softwaru nebo provozu IT systémů na expertní pozici (architekt, designer, vývojář, analytik, systémový administrátor, product owner,...). Technické vzdělání není podmínkou, ale je výhodou.

  • Vedení týmu: Prokazatelná praxe alespoň 2 roky ve vedení týmu nebo řízení projektů, schopnost vést a motivovat tým.

  • Analytické a komunikační schopnosti: Silné analytické myšlení, schopnost efektivně komunikovat a jednat s lidmi, samostatnost, zodpovědnost a ochota neustále se učit a rozvíjet.

  • Odborný zájem: Velký zájem o oblast digitálních identit, autentizace a řízení přístupu.

  • Jazykové dovednosti: Čeština na úrovni C1 podle CEFR, angličtina na komunikativní úrovni, minimálně B1 podle CEFR.

Výhodou

  • znalost principu centralizované autentizace a autentizačních protokolů SAML, OIDC, Kerberos (příp. WS-Fed, eIDAS)

  • zkušenost s identity managementem a integrací systémů skrz rozhraní LDAP, SCIM apod.

  • zkušenost s HR/CRM systémy

  • zkušenost se správou Microsoft Active Directory, Google Workplace apod.

  • Zkušenosti s ticketovacím systémem (např. RT, JIRA)

  • Uživatelská zkušenost s GitHub/GitLab

Co nabízíme

  • Úvazek na HPP.

  • Práci v přátelském kolektivu na projektech, které mají potenciál měnit nejen univerzitní prostředí.

  • 6 týdnů dovolené.

  • Flexibilní pracovní dobu a možnost občasné práce z domu.

  • Další benefity dle standardů MUNI:

  • Stravenkový paušál (55 Kč /den), MultiSport karta, příspěvek na penzijní připojištění 2 %, hrazená očkování, psychologické poradenství, jazykové a profesní vzdělávání, pohybové kurzy a univerzitní školka.

Zaujala Vás možnost pracovat na univerzitě, kde pomáháme měnit svět k lepšímu? Tak nám pošlete svůj životopis pomocí e-přihlášky a staňte se součástí ICS MUNI!

Informace o průběhu výběrového řízení:

Prosazujeme rovný přístup. Šanci získat zaměstnání má každý/každá uchazeč/uchazečka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. I díky těmto principům je ICS MUNI držitelem ocenění HR Excellence in Research Award, které uděluje Evropská komise.

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku

Načítám...

Poradíme vám s životopisem a přípravou na pohovor

Tipy pro výběrové řízení

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info