Vedoucí týmu IAM (Identity and Access Management) (m/ž)

Offered only in Czech

Department
Secure Digital Identities Institute of Computer Science
Deadline
11 Aug 2024
Start date
dle dohody
Job type
full-time
Job field
Management
e-Application

Ředitel ICS vyhlašuje výběrové řízení na pozici Vedoucí týmu IAM (Identity and Access Management).

Na ICS MUNI (Institut of Computer Science) zajišťujeme primárně provoz a rozvoj IT infrastruktury Masarykovy univerzity. Naše služby nabízíme více než 40.000 uživatelů z řad studentstva a zaměstnanectva. Poskytovanou kvalitou se řadíme mezi špičku IT servisních center na univerzitách v Evropě.

Kdo jsme:

Jsme tým odborníků zaměřených na správu identit a řízení přístupu (AAI) pro celou Masarykovu univerzitu. Hledáme zkušeného a technicky zdatného vedoucího, který povede malý expertní tým digitálních identit a pomůže nám pokračovat v inovacích a zlepšování našich služeb.

Proč by vás tato pozice měla zaujmout?

  • Unikátní příležitost vybudovat nový tým a nastavovat procesy dle vlastních představ ve stabilním univerzitním prostředí. Taková příležitost se málokdy nabízí.

  • Zajímavá kombinace technologií a softwaru, která nabízí neustálé výzvy a profesní růst.

  • Výzva a příležitost: Přicházíte do neoraného pole, kde budete mít možnost vybudovat a formovat tým, implementovat vlastní vize a strategie a skutečně ovlivnit bezpečnost a efektivitu správy identit na univerzitě.

Hledáme seniorního profesionála, který už má zkušenosti s vedením týmu a nezalekne se náročných úkolů. Někoho, kdo si zachová chladnou hlavu a bude dělat promyšlená rozhodnutí i v hektických situacích. Pokud máte chuť budovat nový tým a nastavovat procesy na zelené louce, je tohle příležitost právě pro vás.

Náplň práce

  • Vedení týmu: Vedení malého týmu expertů (programátor, analytik, správce serveru), poskytování mentorství a podpory.

  • Strategické plánování: Určování vize, koncepce a řešení nestandardních problémů, nastavování a optimalizace procesů pro správu identit a přístupů.

  • Projektové řízení: Zavádění a řízení projektů zaměřených na zlepšení bezpečnosti a efektivity systémů IAM.

  • Spolupráce: Spolupráce s týmy architektury a strategie ICS a se stávajícími produktovými řešeními, komunikace a koordinace s vedením univerzity a ostatními týmy k dosažení stanovených cílů.

  • Analýza a monitoring: Monitoring a analýza trendů v oblasti digitálních identit a jejich aplikace v praxi.

Co požadujeme

  • Technické znalosti: Minimálně 5 let zkušeností v oblasti vývoje softwaru nebo provozu IT systémů na expertní pozici (architekt, designer, vývojář, analytik, systémový administrátor, product owner,...). Technické vzdělání není podmínkou, ale je výhodou.

  • Vedení týmu: Prokazatelná praxe alespoň 2 roky ve vedení týmu nebo řízení projektů, schopnost vést a motivovat tým.

  • Analytické a komunikační schopnosti: Silné analytické myšlení, schopnost efektivně komunikovat a jednat s lidmi, samostatnost, zodpovědnost a ochota neustále se učit a rozvíjet.

  • Odborný zájem: Velký zájem o oblast digitálních identit, autentizace a řízení přístupu.

  • Jazykové dovednosti: Čeština na úrovni C1 podle CEFR, angličtina na komunikativní úrovni, minimálně B1 podle CEFR.

Výhodou

  • znalost principu centralizované autentizace a autentizačních protokolů SAML, OIDC, Kerberos (příp. WS-Fed, eIDAS)

  • zkušenost s identity managementem a integrací systémů skrz rozhraní LDAP, SCIM apod.

  • zkušenost s HR/CRM systémy

  • zkušenost se správou Microsoft Active Directory, Google Workplace apod.

  • Zkušenosti s ticketovacím systémem (např. RT, JIRA)

  • Uživatelská zkušenost s GitHub/GitLab

Co nabízíme

  • Úvazek na HPP.

  • Práci v přátelském kolektivu na projektech, které mají potenciál měnit nejen univerzitní prostředí.

  • 6 týdnů dovolené.

  • Flexibilní pracovní dobu a možnost občasné práce z domu.

  • Další benefity dle standardů MUNI:

  • Stravenkový paušál (55 Kč /den), MultiSport karta, příspěvek na penzijní připojištění 2 %, hrazená očkování, psychologické poradenství, jazykové a profesní vzdělávání, pohybové kurzy a univerzitní školka.

Zaujala Vás možnost pracovat na univerzitě, kde pomáháme měnit svět k lepšímu? Tak nám pošlete svůj životopis pomocí e-přihlášky a staňte se součástí ICS MUNI!

Informace o průběhu výběrového řízení:

Prosazujeme rovný přístup. Šanci získat zaměstnání má každý/každá uchazeč/uchazečka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. I díky těmto principům je ICS MUNI držitelem ocenění HR Excellence in Research Award, které uděluje Evropská komise.

We will send you a link to the e-application

Loading...

How to write a CV and prepare for an interview

Job interview tips

You are running an old browser version. We recommend updating your browser to its latest version.

More info