![Studijní programy](https://cdn.muni.cz/media/3757910/studijni-programy-student-jde-chodbou-masarykova-univerzita.jpg?mode=crop¢er=0.5,0.5&rnd=133754493890000000&heightratio=0.5&width=278)
ÚOCHB, CERGE-EI a ECON MUNI podepsaly memorandum o spolupráci a vytvoření společné Platformy pro biomedicínský a ekonomický výzkum
Podpisem memoranda o spolupráci mezi Ústavem organické chemie a biochemie (ÚOCHB) AV ČR, Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI) Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky a Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity (ECON MUNI) vznikla nová odborná platforma, která bude spojovat přírodní a společenské vědy v biomedicínské oblasti.
![](https://cdn.muni.cz/media/3614363/dsc_1611-enhanced-nr.jpg?mode=crop¢er=0.5,0.5&rnd=133504159260000000&width=770)
Svým podpisem zahájili svou spolupráci na Platformě pro biomedicínský a ekonomický výzkum zástupci tří vědeckých a akademických institucí: prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., prof. Mgr. Jiří Špalek, Ph.D. a doc. Marek Kapička, Ph.D.
(Foto: Tomáš Belloň)
Slavnostním podpisem v Praze zahájily svou spolupráci na Platformě pro biomedicínský a ekonomický výzkum tři vědecké a akademické instituce zastupující přírodní a společenské vědy. Cílem Platformy je podpořit aktivity zahrnující vědeckou spolupráci, komunikaci k odborné a laické veřejnosti, a podporu veřejné debaty o otázkách vyžadujících mezioborovou expertízu. Mezi ty patří například virologie, mikrobiologie, biostatistika, ekonomie zdravotnictví, behaviorální ekonomie, sociologie, epidemiologie a další.
Nově vzniklá Platforma pro biomedicínský a ekonomický výzkum bude během následujících let podporovat analýzy, odborné semináře, kulaté stoly, přednášky zahraničních expertů a další aktivity pod záštitou všech tří zapojených institucí: ÚOCHB, CERGE-EI a ECON MUNI. Mezi vybraná témata, kterým se budou spolupracovníci platformy věnovat, patří antibiotická resistence, socioekonomické determinanty zdraví a organizace péče, zdravotní gramotnost související s očkováním, a další.
„Česká republika potřebuje investice do odborných kapacit, které nám pomohou čelit budoucím výzvám ve zdravotnictví a dovolí nám lépe využívat nejnovější biomedicínské inovace, např. inovativní léčbu a moderní diagnostické nástroje. Vnímám Platformu jako skvělou příležitost pro navázání mezioborové spolupráce a propojení veřejného a akademického sektoru”, řekl děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Jiří Špalek.
Koordinátorem platformy je Jakub Hlávka, Ph.D., ředitel Institutu pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace (HEPII) na Masarykově univerzitě, který bude spolupracovat s prof. Janem Konvalinkou z ÚOCHB a prof. Štěpánem Jurajdou z CERGE-EI na strategickém řízení platformy.
Více informací o aktivitách platformy naleznete v budoucnu na webových stránkách zapojených institucí.
Stáhnout článek | .pdf 118 kB |
---|
Kontakty
-
Jakub Hlávka, Ph.D., M.A.
vedoucí Institutu pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace – Institut pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace
telefon: 549 49 3603 e‑mail: