Získáte podporu v každé životní situaci

Nemusíte mít obavy ze studentských začátků ani z průběhu studia. Usnadníme vám, co jen půjde – nabízíme stipendia, levnější ubytování a obědy, dostanete slevu na cestování. S konkrétními dotazy vám pomůžou poradenská centra a studijní oddělení.

Studujte s finanční pomocí

Studium si může dovolit každý

Možná nebydlíte v Brně a vrtá vám hlavou, jak zaplatíte ubytování nebo jízdenky. Nebo byste rádi pomáhali v humanitární neziskovce, ale bojíte se, že bez placené brigády nebudete moct studovat. Právě v těchto případech vás univerzita finančně podpoří. Ale i v mnoha dalších.

Žádat můžete například o tato stipendia:

  • sociální stipendia
  • stipendia na podporu ubytování
  • stipendijní program na podporu humanitárních aktivit
  • stipendijní program rektora MUNI

Podívejte se na kompletní seznam stipendií.

ISIC šetří peníze

Jako studenti prezenčního studia na MUNI obdržíte ISIC kartu, která je takovým školním „občanským průkazem“. A taky se s ní dostanete levněji na řadu akcí, festivalů, vzdělávacích kurzů nebo na prohlídky památek po celém světě.

Cestujte levněji

Stačí mít v kapse kartu ISIC, kterou na univerzitě dostanete hned v prvních dnech školy, a automaticky máte nárok na slevu 50 procent. Nezáleží na tom, který dopravce vás poveze. Slevy na autobusy a vlaky navíc platí po celý rok, i když zrovna není škola, a nejsou omezeny trasou z domova do školy, jak tomu bývalo dříve.

Levné bydlení na studentských kolejích

Nechcete utrácet za podnájem? Bydlete na studentských kolejích – ceny za měsíční ubytování na dvoulůžkovém pokoji se nejčastěji pohybují mezi 4 900–7 300 Kč. A klikejte rychle, nejlepší pokoje bývají hned pryč. Podívejte se, jak koleje vypadají.

Pokud hledáte byt, pomůže vám bydleni.muni.cz.

Dobré jídlo za pár korun

Kde ho sehnat? V menzách a hladových oknech! Cena studentského menu je 85 Kč. Ve všech menzách si denně vyberete z 5 jídel a pokaždé myslíme i na vegetariány.

Bez popisku

MUNI vás podpoří vždy, když...

  • Když máte otázky

    I když studijní administrativa není náročná, může se stát, že se něco zamotá. Když ta situace nastane, obrátíte se na „studijní“ – každá fakulta má svoje.

    Pokud je vám milejší zeptat se studentských mazáků, kteří si vaší situací už prošli, můžete jim napsat nebo zavolat. Nebo zkuste diskuzní fóra v ISu.

  • Když jste smutní

    Někdy se studium nedaří a možná vás napadne, že bude lepší skončit. Nebo se objeví problémy v rodině či smutek na duši a budete to chtít někomu povědět. Proto máme Poradenské centrum MU, kde si s vámi bezplatně popovídají poradci.

  • Když máte zdravotní handicap

    Centrum Teiresiás vám v maximální možné míře umožní plnohodnotně studovat programy MUNI. A pomůže i při přijímačkách.

  • Když chcete pomoct při hledání práce

    Při hledání pracovního uplatnění vám poradí Kariérní centrum. Nabízí různé seberozvojové kurzy nebo akce, třeba veletrh práce. A především vás propojí se zaměstnavateli.

„Služby kariérního centra jsem si vyzkoušela několikrát a vždy jsem se setkala s naprostou profesionalitou. Nejvíc ‚hard-core‘ bylo assessment centrum, kde nás organizátoři natvrdo hodili do reality pracovního prostředí. Zkusili jsme si obhájit vlastní projekt, zažili si úspěchy i pády a prošli snad všemi psychologickými testy, co existují. Odnesla jsem si z něj neodbytný pocit, že na sobě ještě musím pracovat.“

Marta Kuchařová
studetka sociologie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info