Kurzy anglického jazyka
Kurzy anglického jazyka různých pokročilostí a zaměření (gramatické, konverzační, přípravné, pro učitele).
Ceny jednotlivých kurzů se liší, najdete je v Obchodním centru MU.
Jsou určeny pro širokou veřejnost.
Termíny kurzu
Období výuky |
2. 1. 2023 – 31. 12. 2024
Konání jednotlivých kurzů najdete v Obchodním centru MU. |
Cena |
2 990 Kč Ceny jednotlivých kurzů se liší, najdete je v Obchodním centru MU. |
Místo konání |
Učebny FF MU |
Termín přihlášení
do 30. 12. 2024
(včetně)
Vše o studiu
Co se naučíte
Učte se cizí jazyky od odborníků na slovo vzatých. Pomůžeme vám s gramatikou, konverzací a také s přípravou na mezinárodní jazykové zkoušky FCE, CAE a CPE. Všechny kurzy na sebe navazují, takže je vždy kam pokračovat.
Uplatnění znalostí
Absolventi si zlepší úroveň angličtiny, kterou budou moci uplatnit v soukromém i pracovním životě.
Jak se přihlásit
Požadované doklady
Nepožadujeme žádné doklady.
Podmínky pro přijetí
Pro přijetí stačí vybraný kurz uhradit.
Průběh studia, lektoři
Lektoři
Mgr. Jaroslava Andráši
vystudovala anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a výuce angličtiny se věnuje od roku 1998. O rok později začala pracovat na JŠ s právem státní jazykové zkoušky, kde působí doposud. Od roku 2011 pracuje také na naší jazykové škole. Kromě obecné angličtiny učí také angličtinu pro administrativní pracovníky a je spoluautorkou učebnice pro tuto profesní skupinu. Připravuje studenty na Cambridgeské a státní zkoušky, u kterých také zkouší. Za důležité považuje, aby byla výuka různorodá, studenty bavila a zároveň byla efektivní. S oblibou zařazuje krátká videa a četbu upravených anglických knih. Volné chvíle nejraději tráví s rodinou, její velkou zálibou je zahrada, výroba keramiky, malování na hedvábí, sjezdové lyžování a cyklistika.
Nigel James Briggs
vystudoval učitelství na Carnegie College v Leedsu. Chtěl ale skloubit práci s cestováním a tak se přihlásil do kurzu pro učitele angličtiny Trinity TESOL– předchůdce dnešní CELTY, který zdárně ukončil v roce 1993. Tři roky učil v Madridu, Wroclawi a Tel Avivu a pak se na doporučení svých amerických přátel přestěhoval do Brna, kde se usadil a žije dodnes. Má zkušenosti se všemi typy kurzů, úrovněmi a studentů – většinu jich získal v dnes už legendárním Brno English Centre. Na Masarykově univerzitě učí od roku 2021. Každé léto se vrací do Británie, kde organizuje a učí v letních kurzech v severoanglickém Hullu. Když zrovna neučí, trénuje rugbyový tým RC Draci Brno, ve kterém hrával. Teď už mu hrát rugby tělo nedovolí a tak tráví čas hraním tenisu, fotbalu a zahradničením.
John Christopher Fennelly, B.A.
vystudoval angličtinu a anglickou poezii na univerzitě v Manchesteru. Učitelskou kvalifikaci získal tamtéž, praxi získal na středních školách v Londýně. Učí už přes 40 let a má zkušenosti se všemi typy kurzů a se všemi úrovněmi. V 90. letech působil na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Pedagogické fakultě MU, kde se specializoval na kulturu a historii Británie a Irska. V současné době učí Spoken fluency a Creative writing na Katedře anglistiky FFMU.
Ing. Aneta Krajíčková, Ph.D.
vystudovala Ekonomicko-správní fakultu MU, obor Cestovní ruch. V roce 2022 získala na stejné fakultě v tomto oboru i doktorát. Svoji zálibu v jazycích přenesla do jejich výuky díky mezinárodnímu kurzu CELTA – absolvovala ho v na jaře 2021 a od té doby učí angličtinu v kurzech všech úrovní i typů. Na podzim 22 strávila 3 měsíce jako lektorka na Galapágách. Snaží se, aby její hodiny byly komunikativní a zábavné - ráda používá hry, písničky známých umělců nebo scény ze slavných filmů a seriálů. Ve volném čase se učí španělsky, pije kávu a víno s přáteli nebo cestuje.
Mgr. Lucie Kučeráková
vystudovala obor Učitelství pro základní a jazykové školy na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Angličtinu začala učit před deseti lety, kdy vyučovala převážně ve firmách, a po ukončení studia nastoupila jako učitelka angličtiny na gymnázium J. G. Mendela, kde pracuje doposud. Má zkušenosti s výukou všech úrovní a typů kurzů. Výuku vede v přátelské atmosféře zábavnou a hlavně praktickou formou skrze nejrůznější komunikativní aktivity. Momentálně se nejraději věnuje svému ročnímu synovi a ve volných chvílích čte či háčkuje.
Victoria Kurylak
se narodila v Londýně, vyrostla ale ve Farnborough v hrabství Hampshire. Angličtinu učí od roku 2014, má zkušenosti se všemi úrovněmi a všemi věkovými skupinami. Učitelskou kvalifikaci CELTA získala v International House v Bogotě, kde také 8 měsíců sbírala první učitelské zkušenosti. V roce 2015 se rozhodla přestěhovat blíže k domovu a zakotvila v Brně, kde učí pro několik jazykových škol i soukromě. Jako držitelka certifikátu IHCYLT (speciální certifikace pro výuku dětí a mladistvých), se často věnuje dětem. Vikki ráda cestuje, čte, maluje a kreslí. Ve volném čase se kromě „tvoření“ učí česky a ukrajinsky.
Mgr. Martina Maňásková
vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a absolvovala mezinárodní kurz CELTA. Vyučuje především ve firemních a pomaturitních kurzech. Připravuje studenty na Cambridgeské zkoušky a je také examinátorkou. Pro svoje studenty vybírá témata, která je zajímají a motivují, tak aby je učení bavilo a mohli vše uvést do praxe. Volný čas ráda tráví se svými dětmi, knihou a dobrým cappuccinem nebo na tanečním parketu.
David Edward Musk
vystudoval učitelství a psychologii a sociologii ve vzdělávání. Po škole učil na základních a středních školách ve Velké Británii, jak ve státních institucích, tak v soukromém sektoru. Jako vášnivý cestovatel se rozhodl spojit koníčka se svojí profesí a přijal nabídku učit na International School v Las Palmas. Další nabídka přisla z prestižní International School v Abu Dhabi, kde působil jako zástupce ředitele. V roce 1998 dostal od Evropské rady International Schools ocenění za zásluhy za rozvoj školství ve Spojených arabských emirátech. V roce 2002 se přestěhoval do České republiky. V Brně učil na JŠ s právem státní zkoušky (bývalá Státní jazyková škola) a od roku 2011 vede kurzy na Jazykové škole FFMU. Specializuje se na přípravné kurzy k Cambridgeským zkouškám, hlavně na Cambridge First a Cambridge Advanced. Od roku 2021 působí na Katedře anglistiky a amerikanistiky jako lektor kurzů Praktického jazyka.
Mgr. et Mgr. Pavla Nováková
je absolventkou oborů Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ a Překladatelství na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. Pro studium jazyků se nadchla již v dětství, kdy si ve volném čase s nadšením (a s různou mírou úspěchu) překládala texty svých oblíbených písní. Láska k cizím jazykům jí zůstala, a tak se rozhodla pro univerzitní studium anglické a francouzské filologie. Vždy se ve svém oboru ráda zdokonalovala i mimo univerzitní zdi, a tak kromě absolvování bezpočtu seminářů a konferencí, kde s chutí hltá nové tipy a triky, v roce 2014 s výborným hodnocením prošla kurzem CELTA. Nejen díky němu se své hodiny snaží vést komunikativně a tak, aby bylo studentům příjemně a měli příležitost se s ní zasmát. Ve volném čase Pavla ráda čte a užívá si kulturní zážitky všeho druhu.
Mgr. Ilona Pavlíková
vystudovala moderní filologii – italský a anglický jazyk – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studií učila a učí na jazykové škole obecnou angličtinu různých pokročilostí a v přípravných kurzech na Cambridgské zkoušky. Od roku 2010 vyučuje studenty magisterského studia na Fakultě podnikatelské VUT, kde připravuje studenty na zkoušky z obecné i profesní angličtiny. Na VUT učí i angličtinu technickou na Fakultě strojního inženýrství. I přesto, že učí snad již století, učení je pořád pro ni zábava, radost a sobecky přiznává, že i přísun energie. Když zrovna nevyužívá energii svých studentů, ráda cestuje do míst, kde mají teplo, moře nebo oceán.
Mgr. et Mgr. Ondřej Pelech
vystudoval Anglický jazyk a literaturu a Učitelství anglického jazyka pro střední školy na Katedře anglistiky a amerikanistiky na FF v Brně. Působí jako studijní poradce na Masarykově Univerzitě a vede individuální i skupinové kurzy všemožných úrovní. Ve svých hodinách se zaměřuje na komunikativní přístup a s oblibou učí konverzačně laděné kurzy. Největší odměnou je pro něj pokrok studentů, který je tou nejlepší vizitkou dobře vykonané práce.
Ve volném čase rád chodí po horách, jezdí na kole, hraje badminton a v neposlední řadě degustuje piva (obzvláště ale nejen) z malých pivovarů.
Mgr. Dita Phillips
vystudovala anglistiku a sociologii na Masarykově univerzitě. Učení angličtiny se začala věnovat ještě v době studia. Po absolvování meznárodního kurzu CELTA a ukončení studií se přestěhovala do Velké Británie, kde se věnovala výuce anglického jazyka v mezinárodním prostředí a po získání kvalifikace DELTA také učení učitelů. V současné době žije v Brně a pokud zrovna netráví čas se svou dcerou, má ráda dobré jídlo a pití a ráda se také vypraví do teplých krajů za sluncem.
Geoffrey Peart, B.A.
pochází ze Spojených států. Vystudoval španělský jazyk a literaturu na univerzitě v Idahu, jeho láska k jazykům ho ale dovedla k učení angličtiny. Zkušenosti získal v Mexiku, Ekvádoru, Španělsku, rok žil a pracoval jako učitel angličtiny v polském Krakově. Do Brna, kde získal učitelský certifikát CELTA, se přestěhoval v roce 2006. Věnuje se výuce obchodní a projektové angličtiny ve firmách, učí soukromé studenty všech věků a úrovní, několik let učil studenty Univerzity obrany. Kromě jazyků ho baví hudba – hraje na mandolínu, kytaru a na piano.
Mgr. Markéta Pilařová
studovala anglistiku a etnologii na Filozofické fakultě MU. Od roku 2000, kdy studia ukončila, učí na jazykových školách kurzy angličtiny všech typů i pokročilostí, od začátečníků až po přípravné kurzy k CAE, firemní kurzy i kurzy pomaturitní. V Jazykové škole FF MU pracuje jako lektorka s krátkými přestávkami od roku 2001. Zároveň se jako manažerka a koordinátorka JŠFFMU stará se o to, aby Vás v kurzech učili kvalitní lektoři ze zábavných učebnic a nic Vám v naší jazykovce nechybělo. Má ráda svoje děti, palačinky, moře a napínavé příběhy.
Christopher Adam Rance, M.A.
vystudoval japonštinu na oxfordské univerzitě. Krátce poté, co přijel do Japonska, ale zjistil, že učení angličtiny (přátel a pro zábavu) ho baví mnohem víc než jeho japonské zaměstnání. Vrátil se tedy do Velké Británie, aby získal i učitelské vzdělání a pak se, před návratem do Tokya, rozhodl vzít si „rok volna“. Úplnou náhodou skončil ve Frýdku- Místku a od té doby žije v České republice a učí angličtinu. Pracoval také jako ředitel jazykové školy, ředitel studií a učil didaktiku a metodiku na Pedagogické fakultě MU. Od roku 2006 učí kurzy všech pokročilostí včetně přípravek k CPE v Jazykové škole FFMU. Na Katedře anglistiky a amerikanistiky působí od roku 2015 jako lektor Akademického psaní. Se Simonou Kalovou vymysleli a již 7 let učí nový předmět Czenglish, který se zaměřuje na chyby vzniklé interferencí mateřského jazyka – podklady z jejich kurzu posloužili jako základ pro přepracované, druhé vydání dnes již ikonické knihy Dona Sparlinga „Czenglish or English“, již jsou spoluautory.
Mgr. Tereza Talavašková
je absolventka programu Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. V současnosti je studentkou doktorského programu Didaktika cizího jazyka na pedagogické fakultě MU. Působí také v kanceláří e-learningu na filozofické fakultě MU, kde se věnuje problematice využití mobilních zařízení ve výuce. Ve volných chvílích ráda sportuje a tráví čas se svým pejskem. Největší radost ji vždy udělá šálek dobré kávy.
Mgr. et Mgr. Tomáš Varga
úspěšně ukončil magisterské studium anglické filologie a učitelství anglického jazyka na Katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě MU v Brně. V současnosti je studentem doktorského studia v oboru Literatury v angličtině na téže katedře. Zájem o jazyky u něho začal relativně pozdě, a to až po ročním studijním pobytu na britské střední škole, kde úspěšně absolvoval zkoušku IELTS. Po návratu z Británie se rozhodl angličtině věnovat hlouběji. Svou učitelskou dráhu začal výukou individuálních hodin nejen angličtiny, ale i matematiky a informatiky. Mezi jeho aktuálně největší profesní úspěchy patří získání certifikátů CPE a CELTA. K jeho zálibám patří čtení knih (převážně fantasy a sci-fi), sledování seriálů, společenské besedy s přáteli a v nemalé míře i IT.
Informace o kurzu
Zajišťuje | Filozofická fakulta |
Hodinová dotace | 30 |
Délka vzdělávání v týdnech | 14 |
Váháte?
Máte otázku?
Zajímá vás obsah a podmínky studia kurzu Kurzy anglického jazyka? Zeptejte se nás:
Mgr. Markéta Pilařová
telefon: | 549 49 7139 |
---|---|
e‑mail: |
Podobné kurzy
Podívejte se na další kurzy s podobným zaměřením: