Antika včera, dnes a zítra

Cílem programu je zvýšení odborných i metodických kompetencí učitelů latinského jazyka a dějepisu na středních a vyšších odborných školách, které povede ke zkvalitnění výuky uvedených předmětů na těchto vzdělávacích institucích.

Termíny kurzu

Období výuky 19. 10. 2024 – 26. 4. 2025

Kurz bude mít 4 sobotní setkání vždy v čase 10:00–14:00 hod., a to v termínech 19. 10. a 7. 12. 2024 a 22. 3. a 26. 4. 2025.

Počet účastníků
až 30

1 500 Kč

Pro osoby nevýdělečně činné za sníženou cenu 1000 Kč. Přihlášku za sníženou cenu podávejte zde.

Učebna A21 (Brno, Arna Nováka 1, budova A, 2. nadzemní podlaží)

Termín přihlášení
do 21. 10. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

Program je koncipován jako podpora postgraduálního vzdělávání učitelů v oblasti latinského jazyka a literatury a dějin a kultury starověku. V programu najdete přednášky na různá odborná témata spojená s antikou i recepcí antické kultury v pozdějších staletích. Nabídneme vám i tipy na různé aktivity, které lze realizovat ve výuce.

Jak se přihlásit

Pro přijetí do kurzu stačí uhradit účastnický poplatek přes Obchodní centrum

Poplatek zahrnuje:

• 4 půldenní semináře
  • tištěné a/nebo elektronické podklady k jednotlivým seminářům (s možností využití v další výuce)
  • průběžné konzultace s jednotlivými vyučujícími dle požadavků a potřeb účastníků kurzu
  • certifikovaný doklad o absolvování kurzu
  • drobné občerstvení v průběhu seminářů

Podmínky pro přijetí

Informace o kurzu

Zajišťuje Filozofická fakulta
Garant
Hodinová dotace 16
Délka vzdělávání v týdnech 4

Váháte?
Máte otázku?

Zajímá vás obsah a podmínky studia kurzu Antika včera, dnes a zítra? Zeptejte se nás:

Informace k poplatkům/přijetí do kurzu podá referentka pro celoživotní vzdělávání Hana Holmanová (tel. 549 493 237, e-mail: czv@phil.muni.cz).

Informace k průběhu studia podá Mgr. et Mgr. Tomáš Weissar (weissar@phil.muni.cz).