Prohlídka těla zemřelého a korektní indikace pitvy

Kurz prohlubuje kvalifikace získanou pregraduálním studiem v teoretické i praktické části, a to se získáním dovedností správného provedení prohlídky těla zemřelé osoby s určením pravděpodobné příčiny smrti, doby úmrtí a korektního určení příslušného druhu pitvy.

Vzdělávací akce je pořádána dle stavovského předpisu ČLK č. 16 a je ohodnocena 6 kredity.

Cílovou skupinou jsou lékaři provádějící prohlídky těl zemřelých bez ohledu na místo úmrtí (v/mimo zdravotnické zařízení)

NOVÉ TERMÍNY KURZU PRO VÁS PŘIPRAVUJEME

Termíny kurzu

Kurz proběhl 05.12.2023 A 19.03.2024 - registrace na tyto termíny byla uzavřena

Vše o studiu

Co se naučíte

Postup při úmrtí zahrnuje obligatorně prohlídku těla zemřelého, která je vykonávaná lékaři i bez specializované způsobilosti. Správné provedení prohlídky těla zemřelého včetně souvisejících úkonů je velmi důležité, se zvláštním významem u osob zemřelých mimo zdravotnické zařízení, kde navíc probíhá spolupráce s orgány činnými v trestním řízení. Rozhodování prohlížejícího lékaře o indikaci příslušné pitvy může být v určitých případech komplikované. Kurz prohlubuje kvalifikace získanou pregraduálním studiem v teoretické i praktické části, a to se získáním dovedností správného provedení prohlídky těla zemřelé osoby s určením pravděpodobné příčiny smrti, doby úmrtí a korektního určení příslušného druhu pitvy.

Uplatnění znalostí

Absolvent kurzu je schopen řádně provádět prohlídku těl zemřelých osob v nemocnici i v terénu včetně správné indikace pitev a vyplnění zdravotnické dokumentace

Jak se přihlásit

Podmínky pro přijetí

Lékař s odbornou způsobilostí (po absolvování lékařské fakulty), jakéhokoliv oboru.

Průběh studia, lektoři

Podmínky pro ukončení

účast na cvičné prohlídce těla zemřelého na kurzu

Lektoři

MUDr. Mgr. Bc. Tomáš Vojtíšek, Ph.D.

MUDr. Michal Zelený, Ph.D.

MUDr. Jan Krajsa, Ph.D.

MUDr. Martin Zeman

Informace o kurzu

Zajišťuje Lékařská fakulta