Fyzikální kavárna

Pravidelné setkání učitelů fyziky a sympatizující veřejnosti s cílem sdílet novinky v oboru, zkušenosti a zajímavosti ve fyzikálním vzdělávání. Fyzikální kavárna | physics.muni.cz :: Stránky ústavů fyziky Masarykovy univerzity v Brně.

167. Fyzikální kavárna nabízí přednášku Teodara Baláže z Univerzity obrany o nočním vidění.

Termíny kurzu

Období výuky 17. 10. 2024

Fyzikální kavárna se koná zpravidla každý třetí čtvrtek v měsíci v průběhu školního roku, vždy od 17.00 hod

Zdarma

Posluchárna F2 v areálu PřF MU na Kotlářské.

Termín přihlášení
do 31. 12. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

Fyzikální kavárna je určena zejména učitelům fyziky na středních a základních školách, ale vítáni jsou všichni, kterým není fyzika a fyzikální vzdělávání lhostejné. Je to příležitost ke vzájemnému setkání při šálku dobré kávy, výměně zkušeností, navázání nových kontaktů s kolegy pracujícími v témže oboru a získání nových poznatků využitelných při výuce fyziky. Fyzikální kavárnu pořádá Ústav fyziky a technologií plazmatu ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků (JČMF). Abychom nemuseli vždy rozpačitě hledat téma pro dané odpoledne, je program kavárny částečně organizován, a to následujícím způsobem: Po vstupní kávě v 17.00 začíná přibližně v 17.15 připravené vystoupení v délce 30-60 minut, které nabídne jeden z možných námětů pro následující diskuzi a rozhovory.

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

Přihlášení na kurz probíhá formou provedení objednávky kurzu v OC MU. Objednávku kurzu provádí sám zájemce na svou osobu.

Průběh studia, lektoři

Lektoři

Informace o kurzu

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta