DigCompEdu: Jak smyslupně rozvíjet digitální kompetence učitele i žáků

Učitelé, koordinátoři ICT ve školách, knihovníci, online vzdělavatelé, vzdělavatelé dospělých, galerijní a musejní pedagogové.

Termíny kurzu

Období výuky 10. 10. 2024 – 31. 1. 2025

10.10. v 17.00 h proběhne úvodní on-line setkání

28.11. v 17.00 h proběhne druhé on-line setkání

Počet účastníků
nejméně 8

Při počtu účastníků nižším než 8 se kurz nebude konat

700 Kč

Kurz je financován z projektu MUNI 3.2.1, reg. číslo NPO_MUNI_MSMT-16606/2022, realizovaného v rámci Národního plánu obnovy pro oblast vysokých škol pro roky 2022–2024.

Online kurz

Mikrocertifikát

Termín přihlášení
do 6. 9. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

Cílem kurzu je seznámit učitele, knihovníky a další vzdělavatele s modelem digitálních kompetencí DigCompEdu, jehož cílem je hlubší integrace technologií do procesu výuky. Jednotlivé modely jsou zaměřeny na témata související s osobním rozvojem vzdělavatele, s přípravou a realizací lekcí i s cílenou podporou žáků či studentů. Kurz pracuje s teoretickými znalostmi, které účastník v jednotlivých úkolech implementuje do své vlastní vzdělávací praxe, ať již reálné nebo myšlené. Kurz si klade za cíl reálný praktický rozvoj kompetencí vzdělavatele k využívání konkrétních nástrojů, konceptů a technologií.

Uplatnění znalostí

Absolventi získají širší znalosti o digitálních technologiích a jejich možném využití ve výukových aktivitách.

Jak se přihlásit

Požadované doklady

Kopie maturitního vysvědčení

Podmínky pro přijetí

Podmínkou přijetí je podání přihlášky, dodání kopie maturitního vysvědčení a úhrada poplatku ve stanoveném termínu.

Po ukončení přijímacího řízení, budete kontaktováni o úhradě kurzu a zapsáni do kurzu.

Průběh studia, lektoři

Podmínky pro ukončení

Podmínky úspěšného ukončení kurzu CŽV a získání mikrocertifikátu:

• Splnění průběžných úkolů  a  závěrečného úkolu
  • Závěrečný test

Lektoři

RNDr. Michal Černý, Ph.D.

Informace o kurzu

Zajišťuje Filozofická fakulta
Garant
Hodinová dotace 50